Jasnowidz i jasnowidzenie.

Temat:
Dzisiaj dostałem zawiadomienie z urzędu celnego o nadejściu paczki. Zawartość - „zabawki – samochody w skali wg RTG” waga 4,9 I teraz mam kilka pytań. Jak wygląda cała procedura odbioru takiej paczki? i czy będą w związku z tym jakieś dodatkowe koszty? Przy odbiorze paczki „wymagana jest faktura z kosztami transportu lub inny dokument stwierdzający wartość oraz potwierdzony bankowy dowód wpłaty, NIP i PESEL” - nie posiadam żadnego dowodu wpłaty czy przez to będzie jakiś problem z odbiorem paczki? Zawiadomienie otrzymałem z urzędu celnego w Przemyślu. Co jest dla mnie trochę dziwne, bo przecież w Rzeszowie również jest urząd celny czy to znaczy, że po odbiór paczki będę musiał pofatygować się właśnie do Przemyśla?
Źródło: motoshowminatura.fora.pl/a/a,630.htmlTemat: Opodatkuj się na sport
...najpierw dokonać wpłaty na rachunek bankowy wybranego podmiotu. Wpłaty należy dokonać w okresie między 1 stycznia danego roku a datą złożenia zeznania podatkowego (do 30 kwietnia). Dla skorzystania z odliczenia konieczne jest posiadanie dowodu wpłaty na rachunek bankowy organizacji. Wskazane na nim musi być wyraźnie imię, nazwisko, adres wpłacającego, kwota wpłaty, nazwa organizacji p.p. na rzecz której wpłata jest dokonywana. Dopiero bankowy dowód wpłaty jest podstawą do pomniejszenia swego dochodu do opodatkowania o wpłaconą kwotę, ale nie więcej niż 350 zł. Podatnik może więc wspomóc wybraną przez siebie organizację kwotę o wiele większą niż w przypadku przekazania 1% podatku.
Źródło: forum.wiaralecha.pl/index.php?showtopic=235


Temat: XX Salon Fotografii Artystycznej Żary 2010
...x 20 cm ) - Ilość prac jest dowolna - Każda praca powinna zawierać sygnaturę ( imię, nazwisko, adres, tytuł i numer zgodny z kartą zgłoszenia ) - Organizatorzy pobierają wpisowe w wysokości 15 zł ( koszt wysyłki i katalogu ), które należy wpłacić na konto ŻDK: BZ WBK S.A. o/Żary 25 1090 2561 0000 0006 4200 0210 - Do prac należy dołączyć kartę zgłoszenia ( oryginalną lub sporządzoną wg wzoru wypełnioną drukiem ) oraz bankowy dowód wpłaty - Prace wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać w sztywnym opakowaniu na adres: ŻARSKI DOM KULTURY, ul. Wrocławska 7, 68-200 Żary NAGRODY - Medale Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Grand Prix - 1600 zł - I nagroda - 1200 zł - II nagroda - 900 zł - III nagroda - 600 zł - dwa wyróżnienia po - 300 zł OCENA PRAC 1....
Źródło: fotopozytyw.fora.pl/a/a,9.html